Recent Posts

Kraljice Natalije 45, Belgrade, Serbia ismigain@gmail.com

Изаберите ваш језик

Претходни Следећи

Радионицa за креаторе политика и доносиоце одлука “Међународне академске миграције – ка позитивном искуству за студенте“

Радионицa за креаторе политика и доносиоце одлука “Међународне академске миграције – ка позитивном искуству за студенте“ одржана је 18. септембра 2024. године у Институту друштвених наука.

У име Министарства просвете учеснике радионице је поздравио помоћник министарке просвете за међународну сарадњу др Александар Јовић истакавши значај тема радионице за Министарство просвете.

Радионицa за креаторе политика и доносиоце одлука “Међународне академске миграције – ка позитивном искуству за студенте“, Институт друштвених наука, Београд.

Према речима руководиоца IS-MIGaIN пројекта др Весне Лукић амбиција пројектног тима је да резултати пројекта имају и научни и шири друштвени значај. Отуда је, на основама налаза емпиријског истраживања спроведеног у склопу пројекта, ова радионица омогућила размену искустава и идеја која треба да допринесе формулисању препорука са циљем побољшања сарадње актера различитих нивоа управљања, а у погледу везе између међународне академске миграције и идентитета.

У радном делу разматране су две теме, од значаја за превазилажење изазова студирања међународних студената у Србији, а то су: недовољно познавање српског језика и друштвено-културна интеграција међународних студената.

Осим чланова пројектног тима, у раду радионице су учествовали представници Министарства просвете, Министарства спољних послова, Универзитета у Београду, факултета, Скупштине града Новог Сада, Скупштине општине Земун, општине Савски венац, студентске организације програма “Свет у Србији“ и установа културе града Београда.

Радионица је део активности научноистраживачког пројекта „Међународне миграције студената у контексту Србије и (ре)конструкција идентитета: кључна питања и елементи за јавне политике” (IS-MIGaIN), финансираног од стране Фонда за науку Републике Србије у склопу позива Идентитети (грант 1434).